İlişkiniz Dışarıdan Nasıl Gözüküyor?

İlişkiniz Dışarıdan Nasıl Gözüküyor?

Sevgilinizle başbaşa bir yere gittiğinizde dikkatli olun. Size hizmet eden garson ya da resepsiyonist hareketlerinizi gözlemleyerek ilişkinizi değerlendiriyor olabilir.

İlişkiniz Dışarıdan Nasıl Gözüküyor?Bir restorana gittiğinizde, yan masanızda oturan çiftlerin hareketlerini izlediğiniz oluyor mu? İtiraf etmek gerekirse, en sevdiğimiz şeylerden biri…

Sadece izleyerek veya dinleyerek, insanların ilişkileri hakkında yorumlar yapabilmek gerçekten de eğlenceli. Bu eğlenceyi yaşayan başka insanlar da yok değil. Garsonlar, barmenler veya resepsiyonistler çiftlerin etrafında saatlerini geçirip onların ilişkilerini analiz ediyor. Bu meslek gruplarından dört kişiyle konuştuk. Özel hayatlarını önemsediğimiz içinse isimlerini kendimize sakladık.

RESEPSİYONİST

Bavulun önemi:İlişkiniz Dışarıdan Nasıl Gözüküyor?

“İlişkinin ilk günlerinde, çift otele genellikle iki ayrı bavulla gelir. Özellikle kadınların bavulları çok küçük olur. Bunun sebebi, karşılarındaki erkeğe “Bak yanıma ne kadar az giyecek alıyorum. Hiç de zor biri değilim. Bir hafta sonu tatili bu kadar kıyafet bana yeter” mesajı vermektir. Diğer bir taraftan, uzun süredir birlikte olan çiftlerse aynı bavulu paylaşırlar.

Her şey giyimde saklıdır:

Bir çiftin uyumunu giyim tarzlarından anlayabilirsiniz. Bazen otellerde verilen davetlere çift olarak katılanlardan birisi çok şık giyinmiş olurken, diğeri şort ve tişörtle geliyor. İşte o zaman o çiftin uyum içinde olmadığını anlıyoruz.

Oda servisi:İlişkiniz Dışarıdan Nasıl Gözüküyor?

Aşık çiftler odadan çıkmamayı tercih ediyor. Bunun sebebi sadece sevişmeleri değil, odada DVD izleyip romantik saatler geçiriyorlar. Çünkü başbaşa olmaktan hoşlanıyorlar.

BARMEN

Kumsalda seks:İlişkiniz Dışarıdan Nasıl Gözüküyor?

“İki sevgilinin ayıni içkiyi istemesi, uyumlu olduklarını gösterir. Biri çok egzotik bir içki sipariş ederken, diğeri şarabı tercih ederse, pek uyumlu değiller demektir.”

Kaçış stratejileri:

“Yeni çıkmaya başlayan çiftler, sandalyenin ucunda oturur çünkü karşılarındaki insana ne kadar istekli olduklarını belli etmek isterler. Eğer barın kenarında ayakta takılıyorlarsa, geceyi bir şekilde bitirmenin peşindeler demektir.

Ortamın ısınması:

“Klişe biri hareket olmasına rağmen, birçok insan karşısındakiyle arasında cinsel bir çekim olduğunu hissettirmek için içkisiyle oynamayı tercih eder. Bu şekilde, bilinçaltından ellerini ne kadar iyi kullandığını gösterir.”

KUYUMCU

Seviyor, sevmiyor:İlişkiniz Dışarıdan Nasıl Gözüküyor?

“Bir erkek, karşısındaki kadından hoşlanmıyorsa, kuyumcu onun için çok korkutucu olabilir. Erkeğin hareketlerinden durumu anlayabiliyoruz.

Pırlantaların anlamı:

“Erkek hayatındaki kadın için ne kadar çok para harcıyorsa, onu o kadar çok seviyor demektir diye genel bir kanı vardır. Ama bu çok yanlış. Önemli olan erkeğin kadını tanıması ve onun neyi beğeneceğini bilmesi.”

Evlilik teklifi:İlişkiniz Dışarıdan Nasıl Gözüküyor?

“Alyans almaya giden çiftlere bakarak pek çok yorum yaparım. Kimi kadınlar erkeğin bütçesini de hesaba katarlar. Birlikte alışveriş yapmaları ise birbirlerini sevdiklerini gösterir.”

GARSON

Masada anahtar varsa dikkat!

Mönüde ne var?İlişkiniz Dışarıdan Nasıl Gözüküyor?

“Mönüyü hemen açan çiftler, ilk buluşma heyecanını yaşıyor demektir. Genelde aynı şeyi sipariş ederler. Birbirlerine benzeyerek mutlu bir ilişki yaşayacaklarını hayal ederler.”

Kadınların istediği:

“Bir süredir birlikte olan çiftler, uyum içinde olduklarından ne istediklerini bilirler. Bir erkeğin “Bu gece Chardonnay içelim tatlım, ne dersin?” dediğini duyarsam, uzun zamandır birlikte olduklarını anlarım. Zevklerini bildiklerinden içki mönüsüne bakarak saatlerini harcamazlar.”

Tatlı tercihi:İlişkiniz Dışarıdan Nasıl Gözüküyor?

“Karşınızda uyumsuz bir çift olduğunu anlamak için, masalarına bakmak yeterlidir. Birinin telefonu masanın üstündeyse, karşısındakiyle pek ilgili değildir. Araba anahtarlarının masada durmasıysa oradan kaçma isteğinin işaretidir.”

İlgili Konular