Kadın Orgazmı İle İlgili Duymadığınız 19 Şey…

İlişkinin sonunda iki tarafında mutlu olarak bitirdiği kaç deneyiminiz oldu? Hangi pozisyonlar sizi zirveye yaklaştırıyor? Her seferde orgazm olmak mümkün mü? Orgazmla alakalı bütün sorulara bilimin cevabı var.

Sevgilisiyle/eşiyle seks yapan kadınlar daha çok orgazm oluyorlar.

Kadın Orgazmı İle İlgili Duymadığınız 19 Şey...Bir araştırmaya göre, partneri ile duygusal bir ilişkisi olan kadınlar, öylesine seks yapan kadınlara göre seks sırasında daha yüksek oranda orgazm olmaya meyilliler.

Orgazmlar sonrası daha konuşkan olursunuz.

Orgazm sonrasında neden çenenizin düştüğünü hiç merak ettiniz mi? Nedeni, orgazm sonrası beyninizin salgıladığı -mutluluk hormonu- oksitosin hormonu.

Ortalama bir orgazm 20 saniye sürüyor.Meme ucu orgazmları

Bu 20 saniye boyunca yaklaşık her bir 0.08 saniyede ritmik kasılmalar yaşarsınız ve bu kasılmaları boş zamanlarınızda Kegel egzersizlerini yaparak güçlendirebilirsiniz.

Partnerinizle aynı anda orgazm olma durumu, sadece filmlerde olmaz.

Orgazm olmak muhteşem ise, eşinizle aynı anda orgazm olmak iki kat muhteşemdir; harikuladedir.

Meme ucu orgazmları gerçek.Meme ucu orgazmları

Kadınlara ilişki esnasında sevginizi hissettirdiğiniz anlarda, kadının en güzel orgazm anlarından birine tanık olabilirsiniz. Hem de başka tahriklere ihtiyaç dahi olmadan.

Uyruğunuz, ilişkiden aldığınız zevki etkileyebilir.

Son zamanlarda İsrail’de yapılan bir anket, kadınların %72’sinin son yaptıkları sekste orgazm olduğunu gösterdi. Dünyada bu ortalama ise %30 civarlarında.

Bazı pozisyonlar, diğerlerine göre daha orgazm dostudur.Meme ucu orgazmları

Doggie-Style kadınlar için de en iyi orgazm pozisyonlarından birisidir. Nedeni ise basit. Bu pozisyon, G noktasını (vajinal duvarların içindeki aşırı hassas bir nokta) uyarır; ve elbette klitorisi.

İlişki esnasında ses çıkarmak, sizi zirveye yaklaştırabilir.

Görünüşe göre; seks sırasında sesinizi kontrol etmek muhteşem bir orgazm için anahtar olabilir. Tantrik sekste, tiz sesler yapmak sekssel enerjiyi göğsünüze, boğazınıza ve kafanıza getirirken; pez sesler çıkarmak onları aşağıya, yani cinsel organa getirir. Bütün vücut orgazmı için sesinizi yükseltin…

1. Mutlu son için birden fazla yol var.Meme ucu orgazmları

Klitoral orgazm, mutlu bir son için bilinen en iyi yol olabilir ama bu kesinlikle tek seçeneğiniz değil. Ayrıca vajinal orgazm, karışık orgazm veya çoklu orgazm olabilirsiniz.

Kadınlar, orgazm konusunda çoğunlukla rol yapıyor.

Araştırmalar, kadınların %60’ının yatakta Oscarlık bir performans sergilediğini gösteriyor. Garip olan ise erkeklerin %59’unun, bu yalanın farkında olması…

Orgazm olmanızın önündeki engel: Endişe.Meme ucu orgazmları

Araştırmaya göre, aşırı stresli olan kadınlar, daha az stresli olan kadınlardan nazaran, fiziksel olarak daha az uyarılma seviyesine sahipler.

Bir de kötü haber: Bazı kadınlar orgazm olamaz.

Yaklaşık olarak kadınların % 10-15 i anorgazmik; yani fiziksek olarak orgazm olamıyorlar.

Yaşınız arttıkça, orgazm olma ihtimaliniz de artar.

Meme ucu orgazmlarıAmerikan Tıp Dergisindeki bir araştırmaya göre, 80 ila 99 yaş arasındaki kadınlar ilişki esnasında, kendilerinden daha genç kadınlardan daha fazla tatmin oldular.

İlişkinin sonunda orgazm yaşamayı istiyorsanız, ön sevişmeyi atlayamazsınız.

Ön sevişmeyi ne kadar uzun tutarsanız, o kadar kan akışınız hızlanır ve bu da sizi daha hassas yapar. Bir kadının tam anlamıyla tahrik olması için ortalama 10-20 dk ön sevişme gereklidir.

Orgazma ulaşmanın en kolay yollarından birisi: Oral sex.Kadın Orgazmı İle İlgili Duymadığınız 19 Şey...

Sex Uzmanı Dr. Leanna Wolfte “Birçok kadın, olayı sadece vajinal seks ile tek başına bitirmeyi zor buluyor. Çünkü bu aşırı hassas klitorisi uyandırmada pek de yeterli değil.” diyor. Ona göre bu sorunun çözümü ise basit: Oral seks.

Masturbasyon da en etkili yollardan birisi.

Bu, kadınlar için orgazm olmanın en kolay yoludur. Sonuçta, kim, sizi neyin daha iyi hissettirdiğini sizden daha iyi bilebilir ki?

Yaptığınız egzersizler de sizi orgazma ulaştırabilir.kegel-egzersiz_

Kegel egzersizleri, size orgazm yaşattırabilecek tek egzersiz değildir. Belirli karın hareketleri size bilindiği adıyla “coregazm” ı yaşatabilir.

Doğum esnasında da orgazm olabilirsiniz.

Garip ama gerçek: Çocuk doğurmak aniden bir orgazm başlatabilir. Ama bu durum, olayı sadece garip bir doğum odasına doğru götürmekten ziyade bir şeye yaramayabilir 😀

Orgazma giden yolu kendiniz belirleyebilirsiniz.

Diğer bir garip orgazm haberi de, orgazmı zihinsel olarak başlatmanın mümkün olduğu. Seks Terapisti Gine Ogden “Bu bir nefes alıp verme, fantezi; kendi kendinize odaklanmanız için izin vermenizin bir kombinasyonudur.” diyor.

İlgili Konular