İstediğinizi yiyerek de zayıflayabilirsiniz!

İstediğinizi yiyerek de zayıflayabilirsiniz!

Şok diyetler yerine dengeli ve sağlıklı beslenerek kilo verebilir, üstelik bu kilo kaybının kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Sevdiğiniz yiyeceklerden mahrum kalmamak da cabası! Nasıl mı?İstediğinizi yiyerek de zayıflayabilirsiniz!
Yaz aylarının yaklaşıyor olması ile herkesi kilo verme telaşı sarıyor. Hal böyle olunca da kısa sürede kilo vermeyi vadeden sağlıksız ‘şok diyetler’ yeniden gündeme gelmeye başlıyor. Oysa, sağlıklı ve dengeli beslenerek kilo verebilmek ve her şeyden önemlisi geri almadan sürdürülebilir bir kilo kaybı ile ‘optimum yaşam kalitesi’ni sağlayabilmek de mümkün. Uzman Diyetisyen Nesrin Eriş, şok diyetlerin önemli sağlık sorunlarına yol açtığını belirterek, sağlıklı bir diyetin nasıl olması gerektiğiyle ilgili önemli ipuçları paylaştı.

Kişiye özel diyetİstediğinizi yiyerek de zayıflayabilirsiniz!
Tamamen kişiye özel, sağlıklı ve dengeli bir diyet programı ile kalıcı ve sağlıklı kilo kaybı sağlanabilir. Normal hayatta kullandığınız 5 grup besini (et, ekmek, sebze-meyve, süt-yoğurt, yağ-şeker) diyetinizle her gün makul ve mantıklı miktarlarda alabilmeniz mümkün. Hiçbir besini yasaklamadan, sadece miktarlarını ayarlayarak konforlu bir kilo kaybı yaşayabilirsiniz. İdeal kilo kaybı haftada 1-1,2 kg’dir. Çok hızlı kilo kaybı, vücut yağının değil su ve kasın azalmasına neden olur.

Sevdiğiniz tüm besinleri tüketebilirsiniz ancak...İstediğinizi yiyerek de zayıflayabilirsiniz!

Kıtlık bilincinden uzaklaşarak yemek miktarını ayarlayıp sevdiğiniz tüm besinleri tüketebilmek ve kilo almamak, yani zayıflamak uzak bir hayal değil. Beslenme, alışveriş, fiziksel aktiviteye yönelik davranışlarınızı yaşam standartlarınıza uygun şekilde değiştirmek bile hayat boyu sağlığı, ideal kiloyu ve bedeninizle ilgili tüm isteklerinizin karşılanmasını beraberinde getirecektir. Diyet yapmak hiçbir şey yememek, saatlerce aktivite yapmak ve aç kalmak, dolayısıyla mutsuz olmak demek değil. Sevdiğiniz tüm besinleri kontrollü olarak, miktarını ve değişimlerini ayarlayarak rahatlıkla tüketebilirsiniz.

İlgili Konular

admin

Küçük şeylere takarım olaycıyım.. • Benle oyun oynanmaz mızıkçıyım.. • Herzaman ilk ve son sözü ben söylerim.. • Hayat zordur bilirim ama bende kolay biri değilim.. • Benim için mantık herşeyden önemlidir gerisi hoştur ama boştur.. • Adımlarımda 'kim ne der' diye düşünmem.. • Basit kişilerle polemiğe girmem.. • Bazi yanlışları asla affetmem.. • Tutkularım vardır vazgeçmem.. • Bazen cok severim ama söylemem... Güneşin ilk ışıkları gününü aydınlattığında ve içinde doğan nedensiz sevinci biriyle paylaşmak istediğinde, pencereni aç yeter.Ben o tatlı sessizlikteyim...

Comments are closed