Renkli Gözler İçin Makyaj Önerileri…

Renkli Gözler İçin Makyaj Önerileri…

Gözleriniz renkliyse makyaj konusunda da oldukça dikkatli davranmanız gerekiyor. İşte renkli gözler için makyaj önerileri…


Hele de gözlerinizin rengini ön plana çıkartmak istiyorsanız. Renkli gözler için makyaj önerileri neler olabilir diye merak ediyorsanız sizler için gözlerinizi en iyi gösterecek makyaj trendlerini araştırdık…

Mavi Gözlüler İçin Makyaj Önerileri

Podyumlara bakıldığında mavi gözlüler için kullanılan farlar genelde bakır ve turuncu tonlarında olmaktadır. Bunun tercih edilmesinin sebebi göz rengi ile makyaj renginin birbiri ile zıt bir görüntü sergilemesini sağlamaktır. Böylece göz rengi daha çok ortaya çıkmaktadır. Mavinin zıt rengi turuncu tonları olduğu için sizin de gözlerinizi ön plana çıkarmak için kullanacağınız far renkleri turuncu, bronz, bakır ve somon renkleri olmalıdır.

Siyah bir göz makyajı yapmak istiyorsanız oluşacak sert görüntüden kurtulmak için diğer tonlardaki renklerden yardım alabilirsiniz. Dumanlı bir görünüm oluşturmak için sadece siyah kullanmanıza gerek yoktur. Kahverengi, altın ve metalik bakır renklerinden yardım alarak sırf siyah renk ile yaptığınız makyajdan çok daha çekici bir görüntü elde edebilirsiniz.

Özel bir gün için farklı bir makyaj yapmak istiyorsanız simli ve ışıltılı mor renklerinden yardım alabilirsiniz. Göz renklerinize yakın tonlarda bir makyaj kullanırsanız oldukça farklı ve güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yeşil Gözüler İçin Makyaj Önerileri

Yeşil gözlü kadınlar da gözlerinin rengini belirginleştirmek istiyorlarsa belli noktalara dikkat etmelidirler. Yeşil gözlülerin vazgeçmemesi ve mutlaka her makyajda tek bir fırça darbesi ile de olsa kullanması gereken bir renk vardır. O da mordur. Ancak kullanılacak mor rengi mavi tonlarında değil daha koyu ve bordoya çalan tonlarda olmalıdır. Mor renk ile beraber kullanılacak yeşil far da gözlerinizin rengini ortaya çıkarma konusunda etkili olacaktır.

Gözlerinizi parıltılı göstermek istiyorsanız altın veya bakır tonlarını kullanmanız gerekmektedir. Göz kapaklarınızın uç kısımlarına bu tonları uyguladığınızda gözleriniz daha ışıltılı gözükecektir. Eyeliner uygulamalarında siyah renkler yerine kahverengi tonlarını seçerseniz bakışlarınız daha yumuşak bir görünüme ulaşacaktır. Aynı şekilde rimellerinizde de siyah yerine kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu renkler ile daha doğal bir görünüme sahip olacaksınız.

Yeşil gözlülerin kaçınması gereken tonlar ise gümüş tonlarıdır. Bu tonları kullandığınızda bakışlarınız donuklaşır ve oldukça solgun bir görünüme sahip olursunuz.

Ela Gözlüler İçin Makyaj Önerileri

Renkli gözlüler için makyaj önerileri konusunda sıra geldi ela gözlere. Ela göz aslında biraz tehlikeli bir göz rengidir. Çünkü seçilen makyaja göre göz renkleri değişebilmektedir. Bu gözler için en harika seçim toprak renkleri olmaktadır. Mor, yeşil, mavi ve gri tonları ile de oldukça güzel görünümler yakalanabilir. Altın tonlarını kullanarak yapacağınız makyajlarda size oldukça doğal ama bir o kadar da çekici bir görünüm kazandıracaktır. Gözlerini öne çıkarmak isteyenlerin seçeceği tonlar ise lacivert tonları olmalıdır.

Ela renk ile kahverengi tonları zıtlık oluşturmaktadır. Bu nedenle kahverengi tonlarında yapılan makyajda gözler inanılmaz bir şekilde ortaya çıkacaktır. Çok açık kahverengi tonları kullanmanız sakıncalı olabilir. Kahverengi tonlarında koyu tonları tercih edebilirsiniz.

İlgili Konular