Saçlarımız neden beyazlar?

Saçlarımız neden beyazlar?
Saçlarındaki beyazların sebebi nedir ve nasıl gizleyeceğini merak ediyorsan okumaya devam et!

Hem kadınlarda hem de erkeklerde görünen saç beyazlamaları herkesin kâbusudur. Saçlarımız neden beyazlar?Kendine özgüveninin azalmasına, güvensiz hissetmene neden olan saç beyazlamalarını günümüzde gizlemek oldukça kolay. Son teknoloji ile üretilen saç boyaları, beyazları %100 gizlemede oldukça etkili rol alıyorlar. Peki, saçlarımızı neden beyazlar? Gelin bu sorunun cevabını birlikte öğrenelim.

Saç beyazlamasının nedenleriSaçlarımız neden beyazlar?

Saç beyazlaması aslında, hücrelerde oluşan pigment kaybından dolayı oluşur. Saç köklerinde üretilen melanosit saçlarımıza renk veren pigmentin ismidir. Melanosit üretimi 20’li yaşlarımızdan sonra yavaş yavaş azalmaya başlar. Böylece saçlarımızda 30’lu yaşlardan itibaren beyazlamaya başlayabilir. Bu aşamada genelleme yapmak mümkün değildir çünkü saçlarımızın beyazlamasında genetik ve çevresel faktörler de önemlidir. Eğer genetiğinde erken saç beyazlaması varsa, sende de görülme ihtimalı oldukça yüksektir. Stress veya üzüntü de saç beyazlamasını hızlandıran faktörlerdendir.

Saç boyaları ile beyazları kapamaSaçlarımız neden beyazlar?

Beyaz saçlarını saç boyaları ile çok rahat kapatabilirsin. Bunun için 2016 saç renkleri trendlerini
takip edebilir veya beğendiğin saç renklerini kuaförüne danışabilirsin.

Aslında saçların beyazlamaya başladığında bu dönemi bir değişim zamanı olarak düşünebilirsin. Saçlarını ister doğal rengine, istersen de sezon trendlerinden karamel, tarçın bakırı veya kestane saç renklerine boyayarak fark yaratabilirsin!Saçlarımız neden beyazlar?

Gelişen teknoloji ile birlikte saç boyaları beyazlarını gizleyip, saçına bakım yapıyor. Böylece hem parlak görünen saçlara kavuşup hem de saçlarındaki beyazlara güle güle diyebilirsin.

İlgili Konular

admin

Küçük şeylere takarım olaycıyım.. • Benle oyun oynanmaz mızıkçıyım.. • Herzaman ilk ve son sözü ben söylerim.. • Hayat zordur bilirim ama bende kolay biri değilim.. • Benim için mantık herşeyden önemlidir gerisi hoştur ama boştur.. • Adımlarımda 'kim ne der' diye düşünmem.. • Basit kişilerle polemiğe girmem.. • Bazi yanlışları asla affetmem.. • Tutkularım vardır vazgeçmem.. • Bazen cok severim ama söylemem... Güneşin ilk ışıkları gününü aydınlattığında ve içinde doğan nedensiz sevinci biriyle paylaşmak istediğinde, pencereni aç yeter.Ben o tatlı sessizlikteyim...

Comments are closed